Pahorok


Hill, TheObrazok
Pahorek

    
Celkové hodnotenie

8.0/10 (1 hlas)

8.6 out of 10 based on 3222 ratings Země: Velká Británie  1965 
Trvání: 121 min
Hodnocení: 86%

Žánr: Válečný, Drama,

Režírujú: Sidney Lumet,


OBSAH

Film se odehrává za II. světové války v kárném zařízení pro anglické vojáky v libyjské poušti. Podmínky v táboře jsou nelidské samy o sobě a jsou ještě zhoršovány sadistickým velitelem, seržantem Williamsem. Pod heslem „přišli jako lidé, odejdou jako zvířata“ je den co den nutí stavět na žhavém slunci uprostřed tábora vysokou horu z písku. Vězni postupně ztrácejí nejen fyzickou, ale hlavně psychickou sílu a vůli. A zřejmě o to Williamsovi i jeho nadřízeným jde. Zlomit je a zpracovat v poslušné a tvárné roboty, kteří budou v budoucnu bezpodmínečně plnit jakékoli příkazy.

Většině strážných se tato nesmyslná práce nelíbí, ale jen málokterý má odvahu Williamsovi oponovat. Pokud ano, je nucen nést následky. Vězni tak jen pasivně snášejí režim zrůdné mašinerie, protože každý sebemenší prohřešek je tvrdě trestán. Objeví se však jeden, který je pevně rozhodnut nenechat se zlomit ani zastrašit. A ostatním se začnou otevírat oči.


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Pre vkladanie download odkazov a tituliek musíte byť prihlásený!


Odkaz bol úspěšne zmazán!

alfatanker: Klasický príklad anglosaskej zvrátenosti- anglosaská "kultúra" násilia a supremacizmu- nadradenosti nad podriadenými sa dnes plne prejavila v agresívnej politike USA a Veľkej Británie... príznačné je že film sa odohráva v lýbijskej púšti...akoby proroc -tvo nedávnych udalostí...
26. 01. 2013 reagovat

Komentář bol úspěšne upraven!

Pro komentování musíte být přihlášeni na server. Pokud doposud nejste registrovaným členem serveru, doporučujeme se zaregistrovat.